MISA ČR

Certifikovaný kurz – Masáže kojenců

 

Certifikovaný kurz Masáže kojenců

 
v rámci programu IAIM
(Mezinárodní asociace kojeneckých masáží)
 naposledy pod vedením mezinárodní trenérky kojeneckých masáží Sylvie Hétu

    

 

Termíny kurzů pro rok 2023

 

V tuto chvíli nejsou vypsané žádné nové termíny

 

 

 Děťátko

Logo IAIM

 

 

 

 

 

 

Lektor:

Trenérkou kurzu je vynikající lektorka, velká osobnost a krásná bytost Sylvie Hétu z Kanady, která jakožto mezinárodní trenérka kojeneckých masáží praktikuje jejich výuku již od roku 1989. Sylvie je také spoluzakladatelkou mezinárodního programu Masáže ve školách (Massage in Schools Programme), který na masáže kojenců volně navazuje. Kurz bude vedený v anglickém jazyce s překladem do češtiny.

 

Kdy: 

V tuto chvíli máme vypsané termíny, které najdeš výše na této stránce. Všechny kurzy probíhají v Praze, případně on-line verzí.

 

 
Pro koho:

Kurz je určen pro rodiče, zdravotní sestry, terapeuty, fyzioterapeuty, maséry, chůvy, sociální pracovníky, pedagogy, učitele pracující s dětmi se speciálními potřebami, rodinné terapeuty, personál či lékaře z neonatologických oddělení apod.

 

Kde: 

Praha – místo konání kurzu (viz Závazná přihláška), pokud není kurz veden on-line verzí.

Každý instruktor po úspěšném splnění kurzu získává kvalifikaci – certifikát, který ho opravňuje vyučovat masáže kojenců v rodinách, rodinných centrech, klinikách, nemocnicích, jógových centrech, komunitních centrech atd. Instruktor může vyučovat masáže kojenců do 1 roku věku.

 

Cena:

Cena kurzu je 550 € nebo 14.500,- Kč. Kurzovné obsahuje vedle celého instruktorského kurzu občerstvení, pitný režim a materiály ke kurzu.

 

Kdo: 

Kurzem vás provede zkušený a sehraný tým v čele s trenérkou programu Sylvií Hétu, vynikající překladatelkou Dianou Siswartonovou a o vaši pohodu a hladký průběh kurzu se budou starat koordinátorky Dana Hegerová (dana.hegerova@seznam.cz, tel.: +420 777 882 250) a Kateřina Halamová (halamova.katerina@gmail.com, tel. +420 604 780 953). Na ně se můžete obracet s veškerými dotazy.

 

Registrace:

Registrace probíhá přes registrační formulář na stránce www.misa-cz.com, který naleznete pod tímto textem níže. Po této Vaší registraci Vám odešleme e-mail s dalšími podrobnostmi ohledně časového rozvrhu kurzu a platebních podmínek.

 

Doplňující informace:
 • Ke splnění mezinárodního certifikátu Instruktora IAIM kojeneckých masáží je nutné vedle účasti na kurzu také splnění praktické části kurzu – aplikace masáží v 5 rodinách nebo výuka kojeneckých masáží v rámci 5 osobních konzultací. (Bude upřesněno lektorkou na kurzu).
 • K účasti na kurzu je potřeba panenka o velikosti 3 měsíčního kojence s měkkým tělem (zakončení mohou být pevná plastová).
 • Pokud jste maminka a máte miminko do 4 měsíců věku, může se účastnit celého průběhu kurzu. Starší miminka jsou akceptovány pouze na dobu kojení a na druhou třetinu kurzu, kdy bude probírána výuka rodičů.

 

Sylvie na kurzu

 

CO SE NA KURZU MASÁŽÍ KOJENCŮ NAUČÍTE?

 

 • Jak posilovat pouto lásky a důvěry rodiče s dítětem
 • Rozumět signálům a podnětům těla dítěte
 • Pomoci dítěti lépe a déle spát
 • Ulevit dítěti od větrů a bolestí bříška
 • Zbavit dítě zácpy
 • Stimulovat neurologický vývoj dítěte
 • Zlepšovat obecné blaho a zdraví dítěte
 • Zmírnit porodní trauma, zejména po císařském řezu a těžkém porodu
 • Prakticky vést skupinu rodičů s jejich dětmi

 

Masáž dítěte

 
 
Zúčastněte se kurzu IAIM Masáže kojenců!

 

IAIM je Mezinárodní asociace kojeneckých masáží, která poskytuje jak pro rodiče, tak profesionály informace a odborné znalosti o kojeneckých masážích od roku 1992.

Kojenecká masáž je jednoduchý a efektivní nástroj a zároveň zábavný způsob, jak se naučit zklidnit své dítě, zbavit ho bolestí bříška, lépe mu porozumět v nonverbální komunikaci a mnohem, mnohem víc. Kurzy Kojeneckých masáží pod záštitou IAIM jsou neformální, uvolněné, se spoustou individuálního prostoru a pozornosti, který pro uchopení daných znalostí a dovedností o masážích kojenců potřebujete.

Díky absolvování kurzu IAIM Kojeneckých masáží se zapojíte mezi skupinu tisíců rodičů a odborníků na celém světě, kteří díky tomuto kurzu zažívají radost a výhody, které masáže kojenců nabízejí. Všichni Instruktoři se učí podle stejné, vyzkoušené a osvědčené IAIM osnovy.

 

Proč se účastnit kurzu Masáže kojenců?

Je to nejjednodušší způsob, jak se naučit masírovat své dítě, nebo vést rodiče s dětmi. Na kurzu se naučíte tahy a styly, které díky odbornému vedení zkušeného trenéra snadněji pochopíte a prakticky se je naučíte. Na kurzu si osvojíte řadu dovedností a proberete řadu témat souvisejících s kojeneckou masáží jako např. tlak, rychlost, rytmus a délka masáže, respekt, bezpečné objetí, sílu klidného doteku, proč děti pláčou, řeč těla kojence, relaxace, mateřství, rodičovská oprávnění, atd.  Získáte jistotu s každým aspektem kojenecké masáže.

 

Stanete se certifikovaným Instruktorem masáží kojenců (CIMI), Certified Infant Massage Instructor.

 

Toto osvědčení vás bude opravňovat k možnosti vést vlastní třídu masáží kojenců pro rodiče s dětmi či individuální masáže. Mnoho certifikovaných Instruktorů kojeneckých masáží (CIMIs) nabízí i další služby, např. pro děti se speciálními potřebami, či nabídku workshopů a ukázky pro různé cílové skupiny či na konferencích. Doporučený věk pro skupinovou výuku masáží kojenců je od narození do jednoho roku. Zároveň také obdržíte pracovní manuál, který slouží k prohloubení vědomostí a je pomůckou pro předávání kojeneckých masáží v praxi.

Tento kurz kojeneckých masáží je v České republice vedený pod záštitou IAIM a certifikovaným IAIM trenérem.

 

 
O lektorce, Sylvii Hétu:

 

Sylvie HétuTrenérkou bude vynikající lektorka, velká osobnost a krásná bytost Sylvie Hétu z  Kanady. Spolupracujeme s ní již na programu Masáže ve školách (MISP, www.misa-cz.com), jehož je spoluzakladatelkou. Proto vznikl i nápad uspořádat v ČR instruktorský kurz Masáží kojenců. 

Sylvie je matkou tří dětí, dvou synů a jedné dcery. Žije střídavě v Montrealu (Kanada),  kde žijí také její děti a v Anglii, kde žije a pracuje její manžel.

Sylvie vystudovala Le College Maisoneuve v  Montrealu v roce 1976 a promovala s  diplomem z výživy. Poté studovala pedagogiku na montrealské univerzitě, kde absolvovala v roce 1980 bakalářské studium v oboru předškolní a základní vzdělávání. Pracovala dva roky v denním centru a po dobu tří let jako učitelka základní školy. Začala studovat znovu v roce 1995 v Institutu Rudolfa Steinera v Québecu a po splnění tří let odborné přípravy se stala v roce 1998 kvalifikovaným Steiner – učitelem (Waldorfská škola). Je smluvním učitelem školy Rudolfa Steinera v Montrealu, kde vyučuje výživu a biologii mladistvých.

Sylvie

V roce 1983 se stala kvalifikovanou instruktorkou kojeneckých masáží a  v  roce 1989 kvalifikovaným školitelem instruktorů v Mezinárodní asociaci kojeneckých masáží (IAIM). Propagovala dětské masáže v Kanadě a byla prezidentkou pobočky IAIM v Québecu o dobu deseti let.

Sylvie vytvořila postupy pro masáže batolat ve skupinách, v centrech denní péče, v předškolních zařízeních a pro děti školního věku, které prezentovala učitelům během studijních pobytů a na vzdělávacích přednáškách kolegům na vysokých školách a univerzitách v její provincii.

Masáž

Všichni instruktoři IAIM kojeneckých masáží dostávají po celém světě komplexní program praktické a teoretické přípravy. Program IAIM vychází z  přesvědčení, že každé dítě si zaslouží respekt, něhu, teplo a poslech srdce. Kojenecká masáž je komunikační proces mezi rodiči a jejich dětmi, který podporuje tyto hodnoty.

mimi 2

 

 REFERENCE OD ÚČASTNÍKŮ KURZU IAIM

 

První kurz masáží kojenců se konal v březnu 2015 v Odolene Vodě u Prahy. Bylo vyškoleno prvních deset instruktorů programu IAIM.

 

Zde jsou některé z jejich referencí:

V pěti dnech jsem díky úžasné lektorce získala přesvědčení, že pečující dotek a opora Asociace IAIM je to, co hledám. Jednoduché, smysluplné, pravdivé a nesmírně prospěšné všem zúčastněným. Pokusím se to předávat dál a zůstat tak v radosti, že život je i v této uspěchané době místem, kde můžeme prožít se svým dítětem lásku, klid a soustředění se jeden na druhého, se vzájemným respektem a učením se od sebe navzájem.
Nelze jen slovy vyjádřit, jak moc jsem lektorce Sylvii a její tlumočnici Diance vděčná. Organizace školení a prostory, kde kurz probíhal, byly velice příjemné, bylo o nás dobře postaráno a velice brzy jsme o sebe pečovaly navzájem a nesoupeřily mezi sebou. Děkuji.
Jana Trantová (jtrantova@volny.cz)

 

Kurz  neměl chybu, úžasné ženy, skvělá organizace Katky i Dany, jídla hojnost,  skvělé prostředí, učení nádherné vyživující. A Sylvie? Žena s velkým Ž, otevřené srdce, rozmanitost povahy, mnohaleté zkušenosti a perfektní překlad Dianky Siswartonové. Slovy se to nedá ani popsat, zážitek na celý život.

1*******

Díky, díky, díky s úctou a láskou Jířa

Jiřina Balatková  (j.balatkova@centrum.cz)

 

Kurz IAIM byl jedním z nejhezčích zážitků v mém životě. Organizace a zázemí celého kurzu vytvořily takovou atmosféru, že jsem se cítila skutečně jako doma, obklopena vlastní rodinou. Lektorka Sylvie Hétu je nádherná bytost, která díky svému otevřenému, vřelému a upřímnému srdci umí předat i kousek sebe nejen ve svých příbězích a dokáže nadšencům, jako jsem já, dodat odvahu a sebevědomí, aby udělali tak důležitý první krok na své vysněné cestě. Jsem šťastná, že Sylvii a ostatní krásné ženy z kurzu mám ve svém životě. Všechny jsme si byly nejen rovny, ale byly jsme JEDNÍM. Další skutečnost, která činila tento kurz výjimečným, je opodstatněnost každé informace a myšlenky Asociace a také možnost přímo na kurzu lektorovat před rodiči s dětmi. Dozvěděla jsem se spoustu důležitých a zajímavých informací, podložené studiemi a dlouholetými zkušenostmi členů asociace, některé jsem měla potvrzeny z jiného výcviku vycházejícího z vývojové psychologie a rovněž mnoholetých zkušeností a studií. Kurz mi však přinesl mnohem víc. Koučink a rady co dělat a co nedělat a proč, mi pomohly uvědomit si několik svých nezdravých dynamik a jednání, což mi pomůže v mém osobním rozvoji a růstu. Za vše a všem zúčastněným mnohokrát děkuji :)

Monika Kulštejnová (monika.eressiel@email.cz)

 

 

Pokud máte o kurz Masáží kojenců zájem, vyplňte, prosíme, přihlašovací formulář a uveďte termín kurzu, kterého se chcete zúčastnit. Budeme se velmi těšit na Vaši účast!