MISA ČR

Certifikovaný kurz – Masáže kojenců

 

Certifikovaný kurz Masáže kojenců

 
v rámci programu IAIM
(Mezinárodní asociace kojeneckých masáží)
    
 Termíny kurzů pro rok 2024
 27. – 31. 10. 2024 – Praha

 

Logo IAIMStránka pořadatele kurzu ZDE

 

 

 Děťátko

    

Lektor:

ThomaiTrenérkou kurzu je Thomai Manganari z Řecka. Kurz bude vedený v anglickém jazyce s překladem do češtiny.

 

Pro koho:

Kurz je určen pro rodiče, zdravotní sestry, terapeuty, fyzioterapeuty, maséry, chůvy, sociální pracovníky, pedagogy, učitele pracující s dětmi se speciálními potřebami, rodinné terapeuty, personál či lékaře z neonatologických oddělení apod.

 

Kde: 

Praha – místo konání kurzu (viz Závazná přihláška), pokud není kurz veden on-line verzí.

Každý instruktor po úspěšném splnění kurzu získává kvalifikaci – certifikát, který ho opravňuje vyučovat masáže kojenců v rodinách, rodinných centrech, klinikách, nemocnicích, jógových centrech, komunitních centrech atd. Instruktor může vyučovat masáže kojenců do 1 roku věku.

 

Cena:
Cena kurzu je 860 € nebo 21.500,- Kč

 

 
Registrace:
Pro vyplnění závazné přihlášky klikněte prosím ZDE (budete přesměrováni na Google formulář, kde vyplníte a potvrdíte své údaje).

Případné dotazy rádi zodpovíme na kurzy@iaim.cz

 

Doplňující informace:
 • Ke splnění mezinárodního certifikátu Instruktora IAIM kojeneckých masáží je nutné vedle účasti na kurzu také splnění praktické části kurzu – aplikace masáží v 5 rodinách nebo výuka kojeneckých masáží v rámci 5 osobních konzultací. (Bude upřesněno lektorkou na kurzu).
 • K účasti na kurzu je potřeba panenka o velikosti 3 měsíčního kojence s měkkým tělem (zakončení mohou být pevná plastová).
 • Pokud jste maminka a máte miminko do 4 měsíců věku, může se účastnit celého průběhu kurzu. Starší miminka jsou akceptovány pouze na dobu kojení a na druhou třetinu kurzu, kdy bude probírána výuka rodičů.

 

 Co se na kurzu Masáží kojenců naučíte?

 

 • Jak posilovat pouto lásky a důvěry rodiče s dítětem
 • Rozumět signálům a podnětům těla dítěte
 • Pomoci dítěti lépe a déle spát
 • Ulevit dítěti od větrů a bolestí bříška
 • Zbavit dítě zácpy
 • Stimulovat neurologický vývoj dítěte
 • Zlepšovat obecné blaho a zdraví dítěte
 • Zmírnit porodní trauma, zejména po císařském řezu a těžkém porodu
 • Prakticky vést skupinu rodičů s jejich dětmi

 

Masáž dítěte

 
 Zúčastněte se kurzu IAIM Masáže kojenců!
 

IAIM je Mezinárodní asociace kojeneckých masáží, která poskytuje jak pro rodiče, tak profesionály informace a odborné znalosti o kojeneckých masážích od roku 1992.

Kojenecká masáž je jednoduchý a efektivní nástroj a zároveň zábavný způsob, jak se naučit zklidnit své dítě, zbavit ho bolestí bříška, lépe mu porozumět v nonverbální komunikaci a mnohem, mnohem víc. Kurzy Kojeneckých masáží pod záštitou IAIM jsou neformální, uvolněné, se spoustou individuálního prostoru a pozornosti, který pro uchopení daných znalostí a dovedností o masážích kojenců potřebujete.

Díky absolvování kurzu IAIM Kojeneckých masáží se zapojíte mezi skupinu tisíců rodičů a odborníků na celém světě, kteří díky tomuto kurzu zažívají radost a výhody, které masáže kojenců nabízejí. Všichni Instruktoři se učí podle stejné, vyzkoušené a osvědčené IAIM osnovy.

 

Proč se účastnit kurzu Masáže kojenců?

 

Je to nejjednodušší způsob, jak se naučit masírovat své dítě, nebo vést rodiče s dětmi. Na kurzu se naučíte tahy a styly, které díky odbornému vedení zkušeného trenéra snadněji pochopíte a prakticky se je naučíte. Na kurzu si osvojíte řadu dovedností a proberete řadu témat souvisejících s kojeneckou masáží jako např. tlak, rychlost, rytmus a délka masáže, respekt, bezpečné objetí, sílu klidného doteku, proč děti pláčou, řeč těla kojence, relaxace, mateřství, rodičovská oprávnění, atd.  Získáte jistotu s každým aspektem kojenecké masáže.

 

Stanete se certifikovaným Instruktorem masáží kojenců (CIMI), Certified Infant Massage Instructor.

 

Toto osvědčení vás bude opravňovat k možnosti vést vlastní třídu masáží kojenců pro rodiče s dětmi či individuální masáže. Mnoho certifikovaných Instruktorů kojeneckých masáží (CIMIs) nabízí i další služby, např. pro děti se speciálními potřebami, či nabídku workshopů a ukázky pro různé cílové skupiny či na konferencích. Doporučený věk pro skupinovou výuku masáží kojenců je od narození do jednoho roku. Zároveň také obdržíte pracovní manuál, který slouží k prohloubení vědomostí a je pomůckou pro předávání kojeneckých masáží v praxi.

Tento kurz kojeneckých masáží je v České republice vedený pod záštitou IAIM a certifikovaným IAIM trenérem.

 

Masáž

Všichni instruktoři IAIM kojeneckých masáží dostávají po celém světě komplexní program praktické a teoretické přípravy. Program IAIM vychází z  přesvědčení, že každé dítě si zaslouží respekt, něhu, teplo a poslech srdce. Kojenecká masáž je komunikační proces mezi rodiči a jejich dětmi, který podporuje tyto hodnoty.

 

Registrujte se ZDE

 

Spojte se s organizátorem kurzu ZDE